Jak wybrać najlepszy laptop dla gracza?

Specjalne sprzęty dla graczy zyskały w ostatnich latach na popularności, głównie dzięki temu, jak bardzo wzrósł na nie popyt. Obecnie produkowane są komputery, laptopy i akcesoria, zaprojektowane właśnie z myślą o graczach. Czym kierować się przy wyborze gamingowego komputera przenośnego?

laptopCeny laptopów dla graczy

Laptopy gamingowe można kupić już za około 3 tysiące, jednak jest to zdecydowanie dolna półka. Najlepsze urządzenia jak laptopy wyposażone w nowoczesne technologie sprzedawane są bowiem za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pocieszające jest jednak to, że nawet tańszy laptop dla graczy poradzi sobie z większością popularnych produkcji. Problemem mogą być natomiast najnowsze gry, stawiające coraz to wyższe wymagania sprzętowe.

Kompromisem może być zakup laptopa gamingowego z nieco wyższej półki cenowej. Koszt porządniejszego urządzenia to około 5 tysięcy. Taki komputer przenośny nie będzie co prawda bestią, obsługującą najświeższe technologie, ale z pewnością poradzi sobie również z najnowszymi grami. Jest to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą czerpać przyjemność z rozrywki przy najlepszych ustawieniach graficznych.

Najważniejsze parametry

Wybierając laptop warto zwrócić uwagę przede wszystkim na procesor, ilość pamięci RAM i kartę graficzną. To od tych trzech czynników w największej mierze zależy płynność podczas rozgrywki. W laptopach dla graczy z niskiej i średniej półki cenowej najczęściej wykorzystuje się procesory Intel Core i5 lub i7, zapewniające duży komfort gry, nawet przy najświeższych produkcjach.

Pamięć RAM na poziomie 8 GB wystarczy do większości nowych produkcji, jednak w niektórych droższych urządzeniach można spotkać się z 16, a nawet 32 GB. Tego typu komputery polecane są głównie dla profesjonalnych graczy i streamerów, którzy korzystają z kilku wymagających programów jednocześnie. Oprócz tego często wykorzystuje się tu nowoczesne karty graficzne Nvidii, takie jak na przykład Nvidia GeForce GTX 1070 czy Nvidia GeForce GTX 965M, pozwalające na korzystanie z zaawansowanych funkcji graficznych.