Jakie uchwyt do telewizora wybrać?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na zawieszanie telewizorów na ścianie, dlatego też warto zapoznać się z uchwytami do telewizora, które dostępne są na rynku. Nowoczesne telewizory z roku na rok są coraz większe, dlatego też zamiast stawiać je na zwykłym stoliku RTV warto poważnie zastanowić się nad powieszeniem ich na ścianie.

O czym należy pamiętać

Niestety rzadko kiedy przy zakupie nowego telewizora otrzymuje się uchwyty do TV, dlatego też trzeba je dokupić oddzielnie. Oferta uchwytów jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też wiele osób może mieć z wyborem najlepszego sprzętu duży problem. Warto wspomnieć również i o tym, że bardzo wielu producentów oferuje telewizory, które można powiesić wyłącznie na ścianie.

uchwyty ścienne na telewizorNa co należy zwrócić uwagę?

Inwestując w nowy uchwyt do telewizora warto zwrócić uwagę przede wszystkim na mocowania. Na szczęście zdecydowana większość telewizorów i uchwytów ma standardowe mocowania. Mowa tutaj oczywiście o popularnym standardzie VESA. Pamiętać należy jednak o tym, że standard VESA może posiadać różny rozstaw otworów mocujących, które znajdują się na tylnej obudowie TV. Rozstaw poszczególny otworów uzależniony jest przede wszystkim od wielkości telewizora i jego wagi. Inny rozstaw można spotkać w przypadku małych ekranów, a zupełnie inny w przypadku większych. Warto wspomnieć również i o tym, że standard VESA wykorzystywany jest także w monitorach komputerowych. Przeglądając nowe uchwyty do TV warto dokładnie zapoznać się z instrukcją, ponieważ to właśnie tam znajduje się informacja o maksymalnym udźwigu.

Regulowany uchwyt do telewizora

W pierwszej kolejności warto postawić na profesjonalne uchwyty regulowane, które w dzisiejszych czasach cieszą się największym zainteresowaniem. Dzięki uchwytom tego typu w każdej chwili będzie można zmienić położenie TV w pionie lub w poziomie. Wielu producentów oferuje uchwyty do telewizorów, które dodatkowo umożliwiają uchylenie ekranu w dół, dzięki czemu znacząco poprawi się widoczność. Uchwyty regulowane niestety są droższe, ale tylko one umożliwią montaż telewizora w nietypowej pozycji.