Niezbędny element każdego domu

Zadbane i czyste podłogi to podstawa. Chyba każdy ma w sowim domu odkurzacz, który znacznie ułatwia utrzymanie czystości parkietu, płytek czy dywanu. Jest to urządzenie bardzo uniwersalne, ponieważ pozwala na pozbycie się kurzu także ze ścian, kanap, foteli lub innych elementów, które ciężko jest ręcznie wyczyścić.

odkurzaczeNa rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów odkurzaczy. Można spotkać przenośne, automatyczne, piorące, suwne, a nawet samochodowe. Te ostatnie są niezbędnym elementem każdej osoby, która chce porządnie zadbać o swoje auto. Klasycznym odkurzaczem nie da się tak dokładnie posprzątać zakamarków w samochodzie. Urządzenie to jest małe i posiada kształt umożliwiający dostanie się do najgłębszych zaułków.

Jednymi z najchętniej kupowanych odkurzaczy w ostatnich latach są odkurzacze automatyczne, dostępne np. w Sferis. Są to małe, okrągłe urządzenia, które samoistnie wychwytują kurz i inne sypkie zanieczyszczenia z podłogi. Po włączeniu takiego robota, zaczyna on swoją wędrówkę po całym mieszkaniu w poszukiwaniu brudu. Dzięki temu, że posiada on różnego rodzaju czujniki nie trzeba się bać o to, że będzie wjeżdżał on w meble lub ściany powodując przy tym uszkodzenia. Odkurzacz ten jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na sprzątanie, które są w ciągłym biegu i które są wiecznie zapracowane. Chociaż to urządzenie także sprawdzi się dla osób niepełnosprawnych lub starszych, które nie mogą same korzystać ze standardowego odkurzacza.

Innym, częstym wyborem jest odkurzacz z funkcją piorącą. Jest to urządzenie pozwalające na kompleksowe zadbanie o dywany. Umożliwia szybkie i łatwe upranie całego chodnika lub tylko plamy, która się na nim znajduje. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ często pranie ręczne kończy się niepowodzeniem i zabrudzenia nadal pozostają na powierzchni dywanu. Poza tym, odkurzacze piorące ułatwiają pozbycie się alergenów występujących głęboko w dywanie, dlatego jest to bardzo dobra opcja dla osób uczulonych na roztocze kurzu domowego lub dla astmatyków.