Jakie żelazko kupić?

Żelazko to sprzęt AGD, który każdy w swoim domu posiada, prawdopodobnie nie da się bez niego obejść. Niektórzy korzystają z niego na co dzień, inni tylko od święta. Wiele osób bez dobrego żelazka nie wyobraża sobie życia. Prasowanie stosów ubrań to zmora niejednego człowieka posiadającego dużą rodzinę. W takim wypadku warto zainwestować w najlepsze dostępne na rynku żelazko, które ułatwi tę czynność w każdym możliwym wymiarze.

żelazkaKtóre żelazko będzie najlepsze?

Wybór żelazek na rynku jest po prostu ogromny. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że to przecież tylko żelazko, że wszystkie żelazka są podobne i tak naprawdę nie ma różnicy, które się wybierze. Nic bardziej mylnego! Istnieje cała masa funkcji o których najpierw należy przeczytać, zanim wybierze się żelazko idealna dla siebie.

Po pierwsze: żelazko bezprzewodowe czy przewodowe?

Żelazka bezprzewodowe były w swym czasie prawdziwym hitem na rynku. Czy istnieje coś piękniejszego, niż brak irytującego kabelka, który plącze się podczas prasowania? Żelazko bezprzewodowe to idealny sposób na rozwiązanie tego problemu. Niestety okazuje się, że nie można mieć wszystkiego. Żelazka bezprzewodowe nagrzewają się na specjalnym stojaku, niestety oznacza to, że temperatura w końcu spada i żelazko trzeba na stojak odłożyć, aby znów się nagrzało. Żelazka przewodowe utrzymują stałą temperaturę, więc można prasować nawet cały dzień.

Żelazko parowe, czy może systemowe?

Żelazko parowe umożliwia pracę zarówno na sucho jak i mokro. Para wytwarzana jest z wody wlanej wcześniej do plastikowego pojemniczka. Prasowanie parowe zapewnia szybkie efekty i radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zagnieceniami. Żelazko systemowe charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wytwornica pary stanowi dodatkowe urządzenie zewnętrzne. Zaletą takiego żelazka jest wysoki poziom pary, dzięki czemu można wyprasować nawet kilka warstw jednocześnie. Dodatkową zaletą, którą docenią osoby prasujące każdego dnia góry prania, jest duży zbiornik wodny, dzięki czemu wody nie musimy dolewać aż prze 1,5 godziny!