Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę do domu?

Wybierając nową pralkę warto w pierwszej kolejności zastanowić się czy postawić na sprzęt automatyczny, czy wirnikowy. W dzisiejszych czasach mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pralki wirnikowe w dalszym ciągu są produkowane. Doskonale sprawdzą się one na przykład w domkach letniskowych, gdzie z wiadomych przyczyn nie ma możliwości podłączenia automatycznej pralki do sieci wodociągowej.

Wolnostojąca czy do zabudowy?

W większości sklepach z AGD można spotkać głównie pralki wolnostojące, ale osoby, którym zależy na jednolitej zabudowanie nie stoją na straconej pozycji. Wielu producentów oferuje modele do zabudowy, które bez żadnego większego problemu można idealnie wkomponować w umeblowanie łazienki. Pamiętać należy również i o tym, że pralki tego typu są o wiele cichsze, ponieważ solidna zabudowa doskonale tłumi dźwięki bębna. Jedyną wadą jest to, że w razie awarii niekiedy trzeba się liczyć z koniecznością demontażu łazienki, aby móc dostać się do uszkodzonej części.

pralki3Pralki ładowane od góry czy z przodu?

Bardzo duże znaczenie ma także sposób ładowania ubrań do pralki takie jak https://www.sferis.pl/pralki-1941. Z praktycznego punktu widzenia wybór powinien być uzależniony od architektury danej łazienki. Jak łatwo się domyśleć pralki ładowane od góry doskonale sprawdzą się w niewielkich łazienkach, gdzie zawsze brakuje miejsca.

Odpowiednia pojemność pralki?

Na samym końcu warto poważnie zastanowić się nad odpowiednią pojemnością pralki. Nie ma żadnego większego sensu inwestować w dużą pralkę, jak pierze się jedynie dla dwóch osób. Zapełnienie bębna może zająć w takim przypadku nawet kilkanaście dni. Warto dobrać pralkę do ilości osób przebywających w mieszkaniu. Małe pralki dla singli dostępne są przeważnie w pojemnościach od 4 do 5 kg. Niektórzy producenci oferują także niewielkie pralki o pojemności do 3 kg. Dla klasycznej rodziny najlepszym rozwiązaniem jest pralka o pojemności od 5 do 7 kg. Jest to dobry wybór także dla grup studentów, którzy wspólnie wynajmują mieszkanie, przez co muszą usprawnić korzystanie z pralki.