Na co zwrócić uwagę wybierając telewizory samsung?

Wybierając nowy telewizor Samsung należy kierować się nie tylko jego ceną i designem, ale również wieloma innymi parametrami. Nowoczesne telewizory mają bardzo wiele funkcjonalności, dzięki którym oglądanie swoich ulubionych filmów i seriali stanie się czystą przyjemnością.

Rozdzielczość ma znaczenie

Jeżeli chodzi o rozdzielczość telewizorów Samsung to największym zainteresowaniem cieszą się modele Ultra High Definition. Mowa tutaj oczywiście o bezkonkurencyjnych telewizorach 4K, które oferują rozdzielczość 4000 x 2000 pikseli. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla standardu Full HD, który bardzo szybko znika z półek sklepowych. Pamiętać należy o tym, aby móc cieszyć się w 100% z jakości 4K trzeba wybrać ekran o odpowiedniej przekątnej. Najlepszym wyborem są nowoczesne telewizory Samsung powyżej 50 cali. Tak duże telewizory muszą być ustawione od widza w odpowiedniej odległości, dlatego też w niewielkim pokoju niestety nie sprawdzą się najlepiej.

telewizory samsungTechnologia podświetlania matrycy

Kolejnym wartym uwagi parametrem jest technologia podświetlania matrycy. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można spotkać nie tylko telewizory LCD, które podświetlane są diodami LED, ale również niezawodne telewizory Samsung z technologią OLED. W modelach tych diody wytwarzają światło samodzielnie, dzięki czemu czerń staje się zdecydowanie bardziej głębsza. Dość dużą zaletą telewizorów OLED jest także bardzo szybki czas reakcji. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o służeniu. Jedyną wadą jest krótka żywotność i dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Dodatkowe funkcje

Marka nowoczesnych telewizorów Samsung mogą okazać się prawdziwym centrum rozrywki. Godne uwagi są modele z technologią Smart TV, dzięki której będzie można połączyć się z Internetem i skorzystać z elektronicznej rozrywki. Dzięki tej technologii można korzystać z popularnych serwisów VOD, które umożliwiają oglądanie w każdej porze swoich ulubionych filmów i seriali.