Zalety telewizorów LED

Trudno znaleźć gospodarstwo domowe, w którym nie ma odbiornika telewizyjnego. Często posiadamy w domu nawet kilka telewizorów: w salonie, sypialni, kuchni czy w pokoju dziecka. Nasze telewizory różnią się nie tylko producentem, wielkością, ale także rodzajem wyświetlacza.

wyjątkowe telewizor sonyRodzaje TV

Posiadamy telewizory plazmowe jak telewizory sony, LCD lub telewizory LED, a nawet OLED. Każdy z tych rodzajów telewizorów posiada swoje plusy i minusy. Aktualnie najwięcej zwolenników mają telewizory LCD z diodami LED.
Do niedawna technologia LED była znana tylko w branży reklamowej i oświetleniowej. Któż z nas nie posiada w swoim domu czy samochodzie żarówki LED.

Zalety technologii LED

Technologia LED w takich jak telewizory sony zastosowana w odbiornikach telewizyjnych ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Telewizor LED zużywa mało prądu, ma bardzo dobry kontrast obrazu, doskonałą biel i czerń, świetnie odwzorowane pozostałe kolory. Telewizor LED doskonale radzi sobie z ruchomymi obrazami. Technologia LED ciągle się rozwija, czego dowodem są telewizory OLED. W dobrych telewizorach sony znajdziesz wiele nowoczesnych technologi.
Dużym powodzeniem cieszą się telewizory, które mają zakrzywiony ekran. Ale musimy pamiętać, że z zalet takiego telewizora skorzystamy tylko wtedy, gdy będziemy siedzieć w odpowiedniej odległości i na wprost odbiornika. Przy wieloosobowej rodzinie taki telewizor raczej się nie sprawdzi.