Który system operacyjny wybrać?

Rozwój techniki spowodował, że w obecnych czasach nawet najnowsze i najbardziej niepozorne urządzenia potrafią mieć pełnoprawny system operacyjny, żywcem wyjęty z komputerów. Ma to swoje dobre i złe strony, jednak w ogólnym rozrachunku wychodzi to użytkownikom na dobre.
Problem jednak tkwi w tym, jaki konkretny system wybrać, dajmy na to w telefonie komórkowym.

Dlaczego to takie trudne?

Smartfony z systemem AndroidTelefony komórkowe obecnie nazywane z powodu swoich możliwości smartfonami, są niezwykle zaawansowanymi urządzeniami. Nadal oczywiście można je wykorzystywać do prowadzenia rozmów telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych, jednak ponadto oferują cały szereg funkcji, które do tej pory zarezerwowane były jedynie dla komputerów osobistych. Jest to np. dostęp do szybkiego internetu, uruchamianie zaawansowanych graficznie gier, oglądanie filmów, kręcenie ich, a także cały szereg dodatkowych funkcji, których nauka przychodzi dopiero po długich miesiącach użytkowania.
I właśnie w tym tkwi kłopot konkretnego systemu operacyjnego, który obecny jest na danym telefonie, ponieważ przez to, że są one zupełnie różne właściwie pod każdym względem, inaczej będą odbierane przez użytkowników.

W czym tkwią różnice?

Smartfony z systemem Android po pierwsze z reguły są znacznie tańsze niż ich konkurencja, która wykorzystuje iOS, sprawdź to w sklepie https://www.sferis.pl/smartfony-android-2284. Taniość nie wynika jednak z faktu, że jest to gorszy system, jednak bardziej z powszechności, ponieważ smartfony z systemem Android stanowią ogromna większość rynku.
Charakteryzują się one znacznie bardziej skomplikowanym interfejsem i możliwościami, które jednak podane są w taki sposób, że użytkownik, który nie ma ochoty mocniej zajmować się ustawieniami swojego telefonu, zwyczajnie nie musi tego robić, choć system daje taką możliwość.
System firmy Apple, czyli IOS, to zupełnie inna filozofia. Całkowity brak ingerencji użytkownika w system, co poniektórzy mogą odbierać jako wadę, jednak dzięki temu system jest znacznie prostszy, czytelniejszy i zwyczajnie przyjemniejszy w codziennym użytkowaniu.