Zwiększenie funkcjonowania urządzeń mobilnych

Posiadając takie nowoczesne narzędzia jak tablet lub smartfon, warto pomyśleć jak poprawić ich ergonomię i zwiększyć ilość funkcji dodatkowych. Często projektanci kosztem wagi starają się znaleźć kompromis i używają rozwiązań uproszczonych.

Zwiększenie wygody wprowadzania danych

Przez to, że takie urządzenia mają ekran dotykowy, oprogramowanie pozwala na tworzenie klawiatury wirtualnej. Niestety ogranicza to widoczność ekranu i powoduje konieczność wolniejszej pracy. Rozwiązaniem może być dodatkowa klawiatura. Użytkownik ma do wyboru taką montowaną w okładkę pokrowca na tablet lub pełnowymiarową klawiaturę jak w tradycyjnym komputerze stacjonarnym. Kupując taki wyrób, należy pamiętać, że musimy go dopasować do sposobu użytkowania i ilości miejsca. Dzięki temu jednak można znacząco podnieść efektywność wprowadzania danych i tekstu do urządzenia mobilnego.

klawiaturaZadania, jakie mogą wypełniać urządzania mobilne

W zależności od wydajności modeli takie urządzenia mogą służyć do szybkiego wprowadzania danych do głównego oprogramowania lub być samodzielnym komputerem z własnym systemem i aplikacjami. Podstawową zaletą jest ich niska waga, więc mogą być przenoszone i używane bezpośrednio w miejscu wykonywania pracy. Ułatwia to wprowadzanie rzetelnych danych i zapewnia wsparcie komputera podczas pracy. Stosując odpowiedni zbiór aplikacji tablet lub telefon mogą być używane jako aparaty fotograficzne lub kamery wideo. Rozszerza to zakres opcji, jakie daje oprogramowanie.

Urządzenia dodatkowe ułatwiające obsługę i zapis informacji

Oprócz klawiatury mobilne urządzenia elektroniczne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria poszerzające rodzaje komunikacji użytkownika z oprogramowaniem, fajne klawiatury kupimy w Sferis. Rozpoczynając od urządzeń wskazujących takich jak mysz komputerowa lub tablet graficzny użytkownik łatwo może przenosić pismo bezpośrednio do edytora tekstu. Przy pracy z ekranem dotykowym przydatne mogą być rękawiczki z czujnikami. Programując układ aktywnych punktów łatwo dopasować polecenia do określonych ruchów dłoni.