Dlaczego xiaomi mi band 2 po prostu warto mieć?

Rynek gadżetów sportowych staje się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej okazalszy. Pojawiają się coraz to nowe pozycje, które producenci zachwalają jako zupełnie inną filozofię i nowatorskie podejście do monitorowania i analizowania danych pochodzących ze swojego ciała podczas treningu. Po co jednak wyważać otwarte drzwi i szukać nowych rozwiązań, skoro od dawna dostępny na rynku jest xiaomi mi band 2m, czyli smartband idealny.

Co powinien mieć smartband?

 

Taki sprzęt powinien przede wszystkich charakteryzować się bardzo małymi rozmiarami, które w żaden sposób nie będą wpływały na komfort i przyjemność z biegania.

Po drugie musi się charakteryzować określonymi funkcjami, które pozwolą powiedzieć o nim, że jest przydatny i funkcjonalny. Do takich funkcji z pewnością należą:

 

– pomiar tętna

– pomiar przemierzanej odległości

– zliczanie spalonych kalorii na podstawie podanych informacji o wadze, wieku itd.

– pomiar wykonanych kroków

– przeprowadzania monitorowa snu

Dzięki tym pomiarom, xiaomi mi band 2 jest w stanie znacznie usprawnić cały proces treningowy i powoduje, że na podstawie gromadzonych danych możliwe staje się np. lepsze zarządzenie energią podczas biegu, a co za tym idzie, bardziej efektywne pokonywanie coraz to większej ilości kilometrów.

 

Ciekawostki zawarte w xiaomi

 

Jednym z ciekawszych trybów tego urządzenia jest z pewnością monitorowanie snu, w którym obecnie trwa noszący taką opaskę. Urządzenie to na podstawie analizy między innymi tętna, potrafi wykryć w jakiej fazie snu się obecnie właściciel znajduje i w razie potrzeby wybudzić go o poranku nie o określonej godzinie, a właśnie o określonej fazie snu.

Warto również wspomnieć o wyświetlaczu, który został wyposażony ten model xiaomi. Jest to wersja OLED, która charakteryzuje się niezwykle czytelnym obrazem, nawet w silnym świetle słonecznym, a dodatkowo pobiera bardzo małe ilości energii, dzięki czemu czas działania tego smartbandu wynosi nawet 20 dni na jednym ładowaniu.

Jeśli dodać do tego pełną wodoodporność, to jak na dłoni widać, że jest to jedno z lepszych tego typu urządzeń na rynku.