Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ekspres do kawy to coraz częściej obecne w polskich kuchniach urządzenie, które pozwala w łatwy sposób cieszyć się smakiem ulubionego rodzaju kawy, przyrządzonej tak, jak w profesjonalnej kawiarni. Ekspresy do kawy występują obecnie w wielu odmianach, a najbardziej popularne są ekspresy klasyczne, wykonujące tylko espresso, ekspresy zautomatyzowane, które same mielą kawę i wykonują jej kilka rodzajów, oraz ekspresy na specjalne kapsułki, które zawierają już zmieloną i hermetycznie zamkniętą porcję kawy.

Tradycyjne ekspresy – odrobina pracy i dużo przyjemności

Tego rodzaju ekspres do kawy posiada tylko pojemnik na wodę oraz mechanizm ją gotujący i przelewający pod ciśnieniem przez sito ze zmieloną kawą. Kawę należy zmielić samodzielnie, sito napełnić również. Tego typu rozwiązanie nie zabiera dużo pracy – sprawne napełnienie sita i uruchomienie ekspresu to zazwyczaj nie więcej niż trzydzieści sekund – a pozwala cieszyć się zawsze świeżą kawą najwyższej jakości. Pojemnik na kawę musi później być opróżniony i opłukany ręcznie, ale ze względu na konstrukcję, nie jest to długotrwały proces. Jeżeli przygotowywana kawa ma zawierać mleko, czy cukier należy dodać je osobno. Niektóre tego rodzaju ekspresy są dodatkowo wyposażone w spieniacz, który dodatkowo podgrzewa mleko.

 

Ekspresy automatyczne – gotowa kawa bez żadnego wysiłku

Ekspresy automatyczne posiadają pojemnik do którego wsypuje się niezmieloną kawę, która jest przed parzeniem mielona w odpowiedniej ilości i automatycznie dostarczana do sitka. Niektóre z modeli mają również osobny pojemnik na mleko, które również może być dodawane automatycznie.

 

Ekspresy na kapsułki

Coraz bardziej popularne stają się ekspresy na kapsułki, w przypadku których wystarczy nacisnąć jeden przycisk (po uprzednim umieszczeniu kapsułki w odpowiednim miejscu), a ekspres wszystko zrobi już sam. Tego typu ekspresy są bardzo łatwe w obsłudze i zdecydowanie najłatwiejsze w czyszczeniu – wystarczy wyjąć zużytą kapsułkę i gotowe. Ekspresy tego rodzaju należą do najtańszych, ale póki co cena kapsułek jest dość wygórowana.

Oferta sprzedażowa ekspresów do kawy dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/ekspresy-do-kawy-1902