Na co zwrócić uwagę wybierając depilator?

Depilator dobrej jakości pozwala przede wszystkim na bardziej skuteczne pozbycie się niechcianych włosów z różnych partii ciała. Wybierając depilator, oprócz skuteczności warto zwrócić jednak jeszcze uwagę na inne czynniki. Czynniki te to: szybkość depilacji, ruchomość główki depilującej, jakość wykonania, budowa i wiele innych. Kupując depilator należy zatem dokładnie zapoznać się z jego budową i zasadą działania, a także uważnie przeczytać instrukcję, tak, aby wybrać dla siebie jak najlepszą opcję.

Zasadza działania depilatora

Depilatory obecne na rynku działają na bardzo różnych zasadach. Najpopularniejsze są wciąż depilatory mechaniczne, które wyrywają włosy przy pomocy małych pęset, albo obracających się dysków. Bardzo dobre depilatory zaopatrzone są w dyski, a najlepsze w dyski ceramiczne. Wpływają one na bardzo wysoką skuteczność usuwania włosów, zmniejszenie bólu towarzyszącego depilacji i mogą być używane na nawet wrażliwej skórze.

 

Rodzaj zasilania

Warto rozważyć również rodzaj zasilania depilatora. Urządzenia zasilane z sieci są pewniejsze i zazwyczaj trwalsze, oraz najczęściej dysponują większą mocą. Depilatory zasilane z akumulatora wymagają wcześniejszego na ładowania i mogą być używane wszędzie, niezależnie od dostępności energii elektrycznej. Warto jednak pamiętać, że akumulatory mają swoją żywotność, więc dobrze jest wybrać model, w którym mogą być one wymienione na nowe.

 

Możliwości czyszczenia

Depilacja to proces, w czasie którego dochodzi do zapchania główki depilatora drobnymi włoskami, których usunięcie może być czasami trudne. Warto więc wybierać modele, których główka się zdejmuje i może być łatwo umyta. Regularne czyszczenie główki depilatora ma znaczenie z przyczyn higienicznych, oraz praktycznych – nigdy nieczyszczona główka może przyczynić się do zniszczenia urządzenia.

 

Regulacja pracy depilatora

Istotne są również możliwości regulacji pracy depilatora, a zwłaszcza szybkości obrotów jego główki. Regulacja przydaje się osobom o szczególnie gęstym owłosieniu, oraz tym , którzy są szczególnie wrażliwi na wywołany depilacją ból.

Oferta sprzedażowa depilatorów pod adresem: https://www.sferis.pl/depilatory-1937