Jaką frytkownicę kupić?

Zakup frytkownicy do kuchni wielu osobom wydaje się bardzo łatwy. Sęk w tym, że obecnie rynek oferuje swoim klientom ogrom różnorodnych produktów, które różnią się znacząco swoimi parametrami, a tym samym również cenami. W związku z tym faktem, należy zastanowić się nad tym, jak często w naszym domu będzie ona używana, a tym samym jakie parametry z naszego punktu widzenia będą tymi, które zadecydują o zakupie takiego, a nie innego modelu.

Zadaniem frytkownicy jest przede wszystkim smażenie frytek. Oczywiście za sprawą różnorodnych ich rodzajów frytkownice mogą być wykorzystywane również w inny sposób. Przykładowo, jeżeli lubimy owoce morza smażone na głębokim oleju, czy też nuggetsy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby i w tym celu frytkownicę wykorzystać.

Budowa frytkownic

Większości osób frytkownice kojarzą się ze sprzętem wolnostojącym, który schowany jest w szafce i w momencie kiedy najdzie nas ochota na frytki, wyciągamy ją, wlewamy do niej olej i rozpoczynamy przyrządzanie frytek. Jak się jednak okazuje na rynku istnieją również frytkownice w postaci płyty modułowej z odkrytą grzałką, która idealnie będzie się komponowała z innymi płytami, jak choćby płytą kuchenki indukcyjnej.

Rodzaje frytkownic

Jeśli chodzi o rodzaj frytkownic, to możemy podzielić je na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są frytkownice beztłuszczowe, a drugim frytkownice tradycyjne. W przypadku beztłuszczowych, frytki smażone są w nich przy użyciu gorącego powietrza. Jeżeli natomiast mówimy o tradycyjnych, to smażymy je w odpowiedniej ilości rozgrzanego oleju.

Jak sami widzimy wybór jest naprawdę spory. W związku z powyższym zarówno osoby, które stronią od tłustego jedzenia, jak i te dla których frytki powinny ociekać tłuszczem mają możliwość zakupienia urządzenia odpowiadającego ich preferencjom.

Ponadto frytkownice produkowane są przez różnorodnych producentów zarówno tych znanych, jak i mniej znanych. Oczywiście w zależności od tego, jaka marka je prezentuje odpowiednio różnią się one ceną dlatego i w tym temacie każdy klient ma całkowitą dowolność wyboru. Ofertę rozmaitych frytkownic w różnym przedziale cenowym znajdziesz tutaj: https://www.sferis.pl/frytkownice-1903.