Czy warto kupić PlayStation Pro?

Wiele obecnych użytkowników i właścicieli konsoli PlayStation 4 zastanawia się nad tym, czy warto wymieć posiadany do tej pory zwykły egzemplarz, na wersję mocniejszą, oznaczony symbolem Pro. Wersja ta wyceniana jest nawet na około 500 złotych więcej, więc jest to podwyżka około 35%. Czy jest to w ogóle opłacalne?

Co się otrzymuje w zamian?

ps4, gry na konsoleGłówną różnicą pomiędzy konsolą zwykłą a wersją Pro, są zastosowane w niej podzespoły, które zwyczajnie są mocniejsze i szybsze. Jednak tak właściwie, na co się to przekłada w trakcie grania w gry ps4?
Przede wszystkim wersja Pro jest w stanie wyświetlać rozdzielczość 4K, co jest nieosiągalne dla wersji zwykłej. Z tego też powodu wszyscy właściciele telewizorów lub monitorów umiejących osiągnąć taką rozdzielność, mogliby w końcu w maksymalny sposób wykorzystać możliwości swojego ekranu.
Drugą bardzo ważną sprawą jest podniesienie ilości wyświetlanych klatek na sekundę, co wpływa na płynność i naturalność wyświetlanego obrazu. Oczywiście wersja zwykła, która wyświetla tylko 30 klatek na sekundę, również daje pełną radość i komfort z rozgrywki, jednak w co bardziej zaawansowanych technicznie grach płynność ta może w wersji zwykłej konsoli jednak spadać poniżej niebezpiecznego poziomu. Wersja Pro nie ma z tym problemu.
Analizując różnice, nie sposób pominąć także tego, że gry ps4 na wersji pro wyglądają nieco lepiej. Zastosowana jest lepsza grafika i nieco bardziej zaawansowane efekty graficzne, które poprawiają wizualną stronę rozrywki.

Czy warto wymienić konsolę na mocniejszą?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czy pomimo tych niezaprzeczalnych zalet, które niesie ze sobą zakup wersji Pro, są one warte wydania prawie 1/3 więcej za konsolę? Czy nie jest to jednak aby na pewno za duży wydatek?
Zakup ten jest jak najbardziej uzasadniony ekonomicznie pod tylko i wyłącznie jednym warunkiem, jeśli posiada się monitor lub telewizor, który będzie w stanie obsłużyć rozdzielczość 4K. Posiadając ekran jedynie Full HD, różnica w jakości obrazu będzie niewielka, a co za tym idzie, zakup wersji Pro będzie zupełnie bezzasadny. Warto kupić dobrą grę na ps4 w różnych sklepach.