Urządzenia do włosów

Troska o wygląd jest niezwykle istotnym elementem życia każdego z nas. Dzięki atrakcyjności robimy lepsze pierwsze wrażenie na innych osobach. Dbać o swoją aparycję można na wiele sposobów. Należy do nich wybór właściwych ubrań – odpowiednio dobranych do siebie pod kątem mody oraz kolorystyki, a także higiena ciała, czy twarzy. Tutaj wielką rolę odgrywają włosy, a szczególnie panie przygotowują swoją fryzurę przez długi czas przed wyjściem z domu. Istotne jest znalezienie urządzeń, które pomogą w ułożeniu włosów we właściwy sposób.

Lokówki – do czego służą?lokówki

Lokówka to bardzo ważne urządzenie używane w procesie stylizacji włosów. Jest ona przydatna do stworzenia niezwykłej i nietypowej kreacji – zarówno tej z włosami prostymi, jak i kręconymi. Lokówki różnią się od siebie średnicą – to także ma znaczący wpływ na to, jaką będziemy mieć fryzurę. Najważniejszym elementem tego urządzenia jest jego okrągła końcówka. Gdy lokówka właściwie się nagrzeje, można brać się za kształtowanie swoich loków i fal. Konkretna średnica umożliwia ułożenie włosów w loki luźne albo falujące. Lokówka spiralna jest idealna do ułożenia włosów w mocno skręcone sprężyny.

Rodzaje lokówek

Najtańszym rodzajem lokówek są te chromowane. Słabo przewodzą one ciepło i działają destrukcyjnie wobec łusek włosa.
Większą inwestycją są lokówki złote, które szybciej nagrzewają włosy, a co za tym idzie, łatwiej ulegają one skręceniu.
Z kolei lokówki teflonowe mają specjalny materiał, który chroni włosy przed ich przylgnięciem do nagrzanej powłoki sprzętu. Jeszcze wyżej cenione są lokówki ceramiczne, gdyż mają one pozytywny wpływ na wygładzenie łusek włosowych.

Dbać o lokówkę

Posiadanie lokówki wiąże się też z konieczności regularnego jej czyszczenia po każdym użyciu. Należy pamiętać, że przed czyszczeniem lokówkę należy odłączyć od prądu i poczekać przez około dwie minuty na to aż przestanie być nagrzana. Do kosmetyki lokówki należy używać papierowego ręcznika lub wacików z alkoholem, jeżeli na sprzęcie znajdują się grubsze warstwy włosów.