Jakie przydatne funkcje posiadają okapy?

Nowoczesne okapy mogą być wyposażone w bardzo wiele przydatnych funkcji, dlatego też przeglądając poszczególne modele warto zwrócić uwagę na to, co mają tak naprawdę do zaoferowania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z najciekawszymi i najbardziej przydatnymi funkcjami.

Jakie funkcje mogą się przydać?

okap kominowy

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy okap wyposażony jest w funkcję czasowego wyłączenia. To właśnie dzięki tej funkcji można ustalić czas pracy okapu, a dokładniej mówiąc czas w którym się automatycznie wyłączy. Nowoczesne modele mogą być wyposażone również w system pracy 24 godziny na dobę. Okapy tego typu jak sama nazwa wskazuje przez cały dzień filtrują powietrze. Jest to idealny wybór dla tych osób, które dość często gotują albo po prostu chcą pozbyć się nieprzyjemnego dymu tytoniowego. Dzięki okapom z tym systemem, można ustalić stałą wilgotność w danym pomieszczeniu i stałą temperaturę powietrza.

Dodatkowy pilot zdalnego sterownia

Najlepsze okapy https://www.sferis.pl/okapy-1914 wyposażone są oczywiście w przydatny pilot zdalnego sterowania. To właśnie dzięki niemu można włączyć urządzenie i dowolnie regulować poszczególne ustawienia bez potrzeby podchodzenia do samego okapu. Warto wspomnieć również i o tym, że czołowi producenci oferują specjalne modele, które można obsługiwać za pomocą specjalnej aplikacji z telefonu komórkowego. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Przydatne funkcje nowoczesnego okapu

Przydatną funkcją może okazać się specjalny trym intensywny. Po jego uruchomieniu okap działa na maksymalnych obrotach, dzięki czemu błyskawicznie oczyszcza powietrze. Jedyną wadą tego trybu jest oczywiście wysoki poziom hałasu. Dobry okap powinien być wyposażony również w specjalny sensor, który uruchamiać będzie urządzenie w momencie wykrycia zbyt dużej wilgotności powietrza. Przydać może się również dodatkowy czujnik czyszczenia, który informować będzie użytkowników o konieczności wymiany starego filtra na nowy.