Wolnostojące zmywarki czy w zabudowie?

Zakup nowej zmywarki jest naprawdę trudnym zadaniem zwłaszcza dla tych osób, które nie znają się za bardzo na tego typu sprzęcie. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć zmywarki wolnostojące i modele do zabudowy. Jeżeli chodzi o sam sposób działania, to nie różnią się one za bardzo. Większość zmywarek posiada identyczne funkcje i oferują te same możliwości.

Wolnostojąca zmywarka

Największą zaletą wolnostojących zmywarek jest przede wszystkim to, że bez żadnego większego problemu można je ustawić w dowolnym miejscu w kuchni. Do zmywarki należy oczywiście doprowadzić wodę i zamontować system odprowadzania ścieków. Większość modeli ma zdejmowaną górną część, dzięki czemu można umieścić tam blat kuchenny.

Zmywarka do zabudowy

Zmywarki do zabudowy zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można je było idealnie dopasować frontem do wnętrza każdej kuchni. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie walory estetyczne. W dzisiejszych czasach można znaleźć zmywarki częściowo zintegrowane i całkowicie zintegrowane. W tym pierwszym przypadku panel sterowania umieszczony jest na frontowych drzwiach. W zmywarkach całkowicie zintegrowanych panel sterujący jest z kolei ukryty za drzwiczkami zmywarki. Urządzenia tego typu, jak sama nazwa wskazuje są całkowicie zabudowane, dlatego też są niewidoczne dla osób, które aktualnie przebywają w kuchni.

Co wybrać?

Wybór w dużej mierze zależy od własnych preferencji i możliwości finansowych. Warto jednak zaznaczyć, że nie do wszystkich mebli będzie można dopasować idealne zmywarki do zabudowy. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto uwzględnić zmywarkę podczas projektowania kuchni. Wysokiej jakości zmywarki można kupić już od 1000 do 1500zł. Urządzenia w tym przedziale cenowym mogą pochwalić się wysoką klasą energetyczną A++ i wieloma ciekawymi funkcjami. W pierwszej kolejności warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.