Jakie dodatki do telefonu kupić?

Obecnie dostępne na rynku telefony komórkowe są niezwykle uniwersalnymi urządzeniami. Są w stanie wykonywać czynności, które jeszcze do niedawna w przypadku tak małych urządzeń przenośnych były jedynie w sferze literatury fantastycznej. Dziś jednak to się zmieniło, dlatego też liczba dodatkowych akcesoriów do telefonów również uległa znacznej zmianie. Jakie zatem warto posiadać dodatki do telefonu, które usprawnią jego użytkowanie?

uchwyt do smartfonaUchwyt na telefon

Telefon komórkowy bardzo często wykorzystywany jest jako nawigacja do samochodu lub też jako gromadzący pomiary czytnik do prowadzenia treningów. Wszystko to jednak wiąże się z jednym problemem, a mianowicie z konieczność trzymania telefonu w reku. A jak wiadomo, zarówno w trakcie jazdy samochodem, jak i na rowerze, będzie to drastycznie zwiększało ryzyko wypadku.
Z tego też powodu podstawowym dodatkiem jest obecnie uchwyt do smartfona. W samochodzie najczęściej jest on w postaci specjalnej przyssawki, którą montuje się do szyby tuż przed kierowcą, co pozwala, nie odrywając oczu od drogi śledzić pojawiające się na telefonie informacje.
Uchwyt do telefonu na rower montowany jest natomiast na kierownicy. Posiada on oczywiście pełne zabezpieczenie przed wilgocią, zatem nie ma ryzyka uszkodzenia telefonu.

Power bank jako dodatkowa energia

Wzrost możliwości telefonów i wykonywanych dzięki nim zadań spowodował jeden bardzo przykry skutek uboczny. Chodzi oczywiście o drastyczne skrócenie czasu pracy na jednym ładowaniu. Do tego stopnia jest to kłopotliwe, że czasem w miejscu, gdy nie ma się dostępu do gniazda, telefon może z powodu stanu baterii się po prostu wyłączyć.
Z tego też powodu warto wyposażyć się w urządzenie, które nazywa się power bank. Jest to bank energii, który po podłączeniu do telefonu zaczyna jego ładowanie. Umożliwia to naładowanie — nawet kilkukrotne — w miejscu, znacznie oddalonym od gniazdka elektrycznego. Nie ma już zatem obaw, że np. podczas pobytu w lesie lub nad jeziorem telefon się rozładuje i stanie się bezużyteczny.