Szkło ochronne na telefon – hartowane czy hybrydowe?

Telefon komórkowy stał się dla nas tak cenny i niezastąpiony, że dokupujemy do niego przeróżne gadżety, wyposażamy w aplikacje, słuchamy w nim muzyki, ale też dbamy o jego niezawodność. Kiedy postanowimy zaopatrzyć smartfon w szkło ochronne na telefon, możemy się zastanawiać nad tym, czy wybrać to hartowane, czy może lepsze byłoby hybrydowe. O cechach obydwu rodzajów szkła ochronnego dowiesz się z tego artykułu.

Szkło hybrydowe – plusy i minusy

Szkło hybrydowe jest rozwiązaniem, które plasuje się gdzieś pomiędzy folią ochronną, a szkłem hartowanym na telefon. Można by powiedzieć, że łączy cechy tych rodzajów produktów. Z jednej strony szkło hybrydowe pozostaje odporne na zarysowania, a z drugiej jest bardziej elastyczne i nieco cieńsze, niż hartowane szkło ochronne na telefon. Taka zaleta jest ważna głównie ze względów czysto estetycznych, gdyż nie zwraca na siebie za bardzo uwagi. To, co może nas zainteresować, jeśli zależy nam głównie na komforcie użytkowania to fakt, że hybryda jest mniej wyczuwalna pod palcami, co ma znaczenie, jeśli chcemy mieć lepsze czucie telefonu.

Mogłoby się wydawać, że hybryda jest ideałem, ale tak nie jest. Przede wszystkim takie szkło jest znacznie droższe od hartowanego, a poza tym nie jest tak dostępne. Może się więc okazać, że nie znajdziemy takiego modelu, który idealnie pasowałby na nasz telefon. Więcej dowiesz się sprawdzając stronę https://www.sferis.pl/szkla-ochronne-3796.

Szkło hartowane – dlaczego warto się na nie zdecydować?

W porównaniu z hybrydą, szkło hartowane na telefon jest ogólnie dostępne, więc zawsze uda się nam dobrać takie, które idealnie będzie pasować do naszego smartfona. Cena jest również bardziej przystępna, a do tego mamy pewność, że zapłacimy za szkło hartowane na telefon tylko raz, gdyż jest ono równie wytrzymałe jak hybryda.

Takie szkło nie tylko nie pęknie, nawet gdy upadnie nam telefon, ale również się nie porysuje, mimo że będziemy przechowywać smartfona w sąsiedztwie na przykład z kluczami. Z hartowanym szkłem ochronnym na telefon wyjdziemy dobrze, jeśli nie będziemy starali się kupić tego, które będzie możliwie jak najtańsze. Te, które mają najlepszą jakość kupimy nie za parę złotych, ale za trzydzieści-czterdzieści złotych (są też dostępne za sto i dwieście złotych), co też nie jest astronomicznym wydatkiem, jeśli wiemy, że takie szkło się nie zniszczy.