Cechy dobrego telewizora

Choć telewizory towarzyszą ludziom od wielu dekad, to jednak technologia ich produkcji tak szybko się zmienia, że dzisiejszy telewizor samsung 65 cali led w nawet najmniejszym calu nie przypomina telewizora sprzed zaledwie 20 lat. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób ma problem z kupieniem odpowiedniego modelu telewizora. Jakie zatem cechy powinien posiadać, aby można było komfortowo czerpać rozrywkę z tego urządzenia?

Jaki powinien być ekran?

Najważniejszą sprawą podczas kupowania nowego telewizor, jest wybranie u niego właściwego do własnych potrzeb ekranu. Chodzi tu nie tylko o tak podstawową sprawę, jak przekątna ekranu, która powinna być dobrana bardzo precyzyjnie do odległości, z jakiej będzie się telewizje oglądać oraz do wielkości danego pomieszczenia. Chodzi w głównej mierze o to, jakiego typu ma to być ekran.

Na rynku znaleźć można ekrany OLED, które posiadają po prostu idealne parametry obrazu, lecz są bardzo drogie. Drugim modelem jest ten, który spotkać można we wspomnianym wcześniej telewizorze samsung 65 cali led. Jest to ekran lcd, który podświetlany jest diodami led. Jest to telewizor o bardzo dobrym obrazie, choć nieco gorszym niż OLED. Jest jednocześnie o wiele tańszy.

Dodatkowe technologie

Nowoczesne telewizory tym różnią się od swoich przodków, że obok zwykłego wyświetlania obrazu, zaimplementowane mają różnego rodzaju technologie, które mają albo poprawiać jakość obrazu, albo też zwiększać przyjemność korzystania z nowego telewizora.

Do takich technologi z pewnością zaliczyć można HDR, czyli funkcję sprawiającą, że kolory na ekranie staja się o wiele żywsze i bardziej realistyczne. Drugą technologią jest Ambilight, czyli podświetlenie za telewizorem, które rzuca światło na ścianę. Światło to jest ściśle dopasowane do tego, co aktualnie wyświetla się na ekranie telewizora. Efekt ten jest nie tylko bardzo miły dla oka, lecz także posiada działanie znacznie powiększające wizualnie obraz.

Jak widać, choć technologie te są bardzo niepozorne, to jednak ich obecność w telewizorze jest w stanie bardzo mocno wpłynąć pozytywnie na odbiór emitowanych treści.

Telewizory Samsung dostępne w ofercie sprzedażowej sklepu Sferis.pl.